Mobilieji telefonai

parašė , 2012-04-24 12:36

Vis greitėjantis žmonių gyvenimo ritmas bei nuolat augantys kasdieniai ir verslo poreikiai skatina vis didesnį ir spartesnį technologijų tobulėjimą. Viena iš pagrindinių technologijų sričių, be kurios mūsų gyvenimas būtų kur kas primityvesnis, yra skaitmeninės mobiliosios technologijos. Esminis, gyvenimus keičiiantis, šios technologijų srities produktas yra – mobilusis telefonas, dabar vis dažniau vadinamas išmaniuoju telefonu.

Po mobiliųjų telefonų atsiradimo buvo nuolat matomas progresas – telefonai buvo vis mažesni ir lengvesni, atsirasdavo vis daugiau kompanijų gaminančių telefonus, telefonai su kiekviena diena vis gražėdavo ir atsirado jų formų ir pavidalų įvairovė. Kuprinės dydžio mobilieji telefonai sumažėjo iki tokio dydžio, kad jie dabar vos juntami delne. Keičiant mygtukų formą ir išdėstymą, kad būtų kuo patogesni naudoti, galiausiai jie beveik išnyko ir pasaulį užvaldė mobilieji (išmanieji) telefonai liečiamais ekranais. Tai buvo bene paskutinė inovacija mobiliųjų telefonų rinkoje. Jau kurį laiką nebuvo naujienų iš didžiausių pasaulyje telefonų gamyklų apie revoliucingas naujas technologijas.

Pats metas apie tokią išgirsti. Telefonų pasaulį anksčiau ar vėliau pakeisianti technologija, apie kurią rašysime, jau kurį laiką yra žinoma užsienyje, tačiau į Lietuvą vis „nerandanti kelio“. Ši technologija vadinama Dual-Sim. Šiai technologijai galiausiai paplitus po visą mobiliųjų telefonų rinką bus galima pamiršti apie atskirus telefonus kasdienėms reikmėms ir verslui. Kodėl? Todėl, kad ši technologija leidžia naudoti dvi sim korteles tame pačiame telefone išsaugant abiejų visišką funkcionalumą.

Tenka pripažinti, kad yra šiek tiek keista kodėl tokia naudinga naujovė yra taip sunkiai įsileidžiama į savo kasdienybę. Sunku spręsti kas dėl to kaltas. Na, kalbant apie lietuvius, puikiai žinome, kad mūsų koncervatizmas visada neleisdavo naujovėms iškart prigyti mūsų šalyje. Galbūt patys esame kalti, kad neleidžiame technologijoms vystytis Lietuvoje, o galbūt nejučiomis mums tokią nuomonę įteigia šalies mobiliojo ryšio operatorių monopolijos. Kadangi dual-sim telefonų principas ir esmė yra leisti vartotojui naudoti ne dvi sim korteles vienu metu, nenuginčysi fakto, kad jis labai dažnai pasirinks skirtingų operatorių korteles norėdamas maksimaliai sutaupyti patenkindamas visus savo poreikius. Taigi, prieiname išvados, kad prekiaudami tokiais mobiliaisiais telefonais mobiliojo ryšio operatoriai pasmerkia save daliniam klientų praradimui.

Norėdami to išvengti, jie neprivalo įdėti didelių pastangų. Visiems trims mobiliojo ryšio operatoriams pakanka į savo telefonų asortimentus neįtraukti dual-sim telefonų ir jų ne tik, kad neturės didžioji dalis Lietuvos gyventojų, bet apie juos net ir nežinos.

Džiugu, kad nepaisant anksiau paminėtų faktų, dual-sim mobilieji telefonai vistiek pamažu užkariauja rinką. Tai reiškia, kad žmonės ne tik patogiau naudosis mobiliuoju ryšiu, bet ir sutaupys. Kas tokius telefonus jau turi, puikiai žino kaip galima sutaupyti savo poreikiams priderinus skirtingų operatorių siūlomus mobiliojo ryšio planus. Metas pabandyti ir visiems likusiems, nusivilusių neliks.

Rašyti komentarą

*


* Nukopijuokite šį slaptažodį:

* Įrašykite aukščiau pateiką slaptažodį:


Ilgalaikes paskolos padės sutaupyti pinigų.