Langai

parašė , 2012-06-08 11:37

XXI amžiuje, naujovių, technologijų, greito susisiekimo ir bendravimo laikais, itin svarbu turėti nuosavą, nuo pašalinių žmonių atsipūsti ir pailsėti leidžiančią erdvę. Tai gali būti ir butas, ir nuosavas namas, ir sodo namelis. Gyvenamajai vietai keliami dideli reikalavimai. Pirmiausia, turi būti patrauklus eksterjeras, jaukus interjeras. Spalvos, formos, įranga (baldai, grindų, sienų, lubų dangos ir t.t.) privalo tarnauti gyventojui(ams) – suteikti gerą būseną, užtikrinti funkcionalumą ir patogumą. aišku, ne tik šie dalykai reikšmingi. Labai svarbus aspektas, kai užsimenama apie būstą, yra ilgaamžiškumas. Paprasčiausiai – juk nejauku būtų ištverti audrą ar stipresnį vėją su pro plyšius beisunkiančiu vandeniu, siūbuojančiu stogu ir drebančiomis sienomis. Viena iš svarbiausių namo sudedamųjų dalių, kuri tiesiog privalo būti stipri, yra plastikiniai langai. Kuo jie reikšmingi, kokie langai geresni – plastikiniai ar mediniai ? Į ką reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį renkantis?

Langą galima pavadinti įstiklinta anga. Tai lyg tarpinė erdvė tarp asmeninio gyvenimo ir viso likusio pasaulio. Stiklas paprastai būna arba su plastiko, arba su mediniu rėmu. Pastarieji – brangesni bei šiek tiek rečiau pasirenkami. Žmonės, ieškantys, kur įsigyti langus ir nenorintys žinoti daugiau, būtent ir renkasi pagal kainą, atkreipdami dėmesį į išvaizdą. Kaip sakoma – dėl skonio nesiginčijama. Tad kokie langai patrauklesni – mediniai ar plastikiniai – kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Be to, kas tinka senoviško stiliaus sodybai, nebūtinai derinsis su naujoviškumu. Vis dėlto daugelis žvelgia plačiau (į kamerų skaičių, į priežiūrą, į šilumos išlaikymą ir kt.).

šnekant apie pastarąjį kriterijų – šilumą – reikia pasakyti, kad plastikinių langų šilumos perdavimo koeficientas šiek tiek pirmauja prieš medinių langų šilumos perdavimo koeficientą. atkreipiant dėmesį į tai, jog plastikiniai pigesni, vienas – nulis jų naudai.

Plastikinių langų priežiūra paprasta. Rėmai tiesiog nuvalomi drėgna šluoste. Mediniai kas kelerius metus reikalauja perdažymo. Be to, jie priklausomai nuo oro sąlygų, temperatūros pokyčių, gali išblukti. Ir vienų, ir kitų apkaustus vieną kitą kartą gali tekti pareguliuoti ar sutepti.

Dar vienas aprašytas dalykas – langų kameros. Tai paprastam žmogui mažai ką reiškiantis pavadinimas. Jų skaičius siejamas su termoizoliacinėmis savybėmis. Jos taip pat svarbios dėl stiprumo ir atsparumo deformacijoms.

Nors langai yra ilgalaikė investicija, retas kuris gali sau leisti visiškai nekreipti dėmesio į kainą. Išsirinkimo procesą labai palengvina langų gamintojų internetinėse svetinėse pateiktos kainos skaičiuoklės. Tereikia pasirinkti rūšį, gaminį, matmenis ir tokius kriterijus kaip komplektacija (išorinė palangė, tinklelis nuo vabzdžių ir t.t.), atvežimas, sumontavimas. Nors bus prleista tik kelios minutės, neteks permokėti.

Apskritai vis daugiau žmonių pradeda domėtis įvairiais kriterijais, ne vien kaina. Kiekvienas taip pat pasirenka medžiagą, iš kurios bus padaryti rėmai. Rodos, plastikiniai langai lenkia medinius, tačiau pastaruosius mėgsta kokybės, originalumo ir jaukumo šalininkai. Galbūt tai vienas iš būdų atkleisti savo skonį.

Langai – iš tikrųjų ilgalaikė investicija. Juos renkantis privaloma pasidomėti viskuo, kad paskui netektų skųstis kiaurai veriančio vėjo gūsiais ar aprasojusiu stiklu.

Rašyti komentarą

*


* Nukopijuokite šį slaptažodį:

* Įrašykite aukščiau pateiką slaptažodį:


Ilgalaikes paskolos padės sutaupyti pinigų.