Lektuvu bilietu rezervacija

Sudie popieriniams lėktuvų bilietams

parašė , 2013-08-31 10:15

Beveik visus kasdienius reikalus galime atlikti virtualiai – „bendraudami“ su tam tikra kompiuterine sistema. Tai galioja kalbant apie įvairių finansinių paslaugų vykdymą, registracijas vizitam pas tam tikrų sričių specialistus, pirkimą – pardavimą bei daugelį kitų paslaugų. Tad nieko neturėtų stebinti  faktas, jog internetu sėkmingai pardavinėjami ir lėktuvų bilietai. Procesas turėtų atrodyti maždaug taip:

1.      Pasirinkus reikiamą kryptį bei kelionės datą, atliekama bilieto rezervacija,

2.      Įvykdomas apmokėjimas už bilietą (internetu ar banko pavedimu).

3.      Kantriai laukiama, kol, skrydžių bendrovei gavus apmokėjimą, lėktuvo bilietas bus atgabentas kurjerio ar paštininko…

MELAS! Laukite nelaukę, niekas jums bilieto nepristatys. Paklausite, kaip tai gali būti, jei, sumokėjus už paslaugą, ji nevykdoma? Bilieto rezervacijos metu sistema jūsų prašė įvesti savo galiojantį elektroninio pašto adresą. Būtent jį ir atsidarykite. Ten turėtume rasti laišką iš aviakompanijos, kuriame bus nurodyti jūsų asmeniniai duomenys, kelionės kryptis, data bei laikas ir kelių skaičių kombinacija. Tai ir yra jūsų lėktuvo bilietas. Tiksliau – elektroninė jo forma.

Kaip tai funkcionuoja? Asmens duomenys, suvedami bilieto rezervacijos metu, išsaugomi skrydžių bendrovės duomenų sistemoje. Gavus apmokėjimą už bilietą, sugeneruojama tam tikra skaičių kombinacija – unikalus bilieto numeris. Keleivis į elektroninį paštą gauna dokumentą, kuriame ir nurodytas tas numeris bei kita su kelione susijusi informacija. Tai – vadinamasis elektroninis lėktuvo bilietas arba patvirtinimas apie apmokėjimą.

Lietuvoje elektroninio bilieto sistema ėmė funkcionuoti maždaug prieš 5 metus ir išstūmė tradicinį popierinį bilietą.  Oro uoste paprastai užtenka žinoti bilieto numerį ir pateikti asmens dokumentą, tačiau kartais prašoma ir atspausdinto patvirtinimo (apie tai keleiviai turi būti informuoti iš anksto).

Elektroniniai bilietai – dabartis ir ateitis. Jų pamesti neįmanoma. Popieriniai bilietai – praeitis, kurios, kaip žinia, daugeliui sunku atsisakyti, ypač vyresnio amžiaus žmonės. Tad kai kuriais atvejais, jei keleivis to pageidauja, gali būti išduodamas ir popierinis bilietas. Tačiau tai yra savotiška prabangos prekė, apmokestinama papildomai. Šiuo atveju geriau atsisakyti sentimentų praeičiai – sutaupysime pinigų, saugosime medžius.

Ilgalaikes paskolos padės sutaupyti pinigų.