Draudimas slidinejimui

Elipsiniai treniruokliai, jų nauda, veikimo principas bei funkcijos

parašė , 2014-06-26 09:28

Elipsiniai treniruokliai yra vieni populiariausių namų treniruoklių, kurie stiprina širdies veiklą, ištvermę ir padeda atsikratyti nereikalingo svorio. Elipsiniai treniruokliai išsiskiria iš kitų treniruoklių tuo, kad tuo pačiu metu galima treniruoti ir apatinę ir viršutinę kūno dalis. Apatinė kūno dalis apkraunama minant pedalus ir taip treniruojant kojas, o viršutinė dalis treniruojama rankenų pagalba, kurios suteikia galimybę atlikti slidinėjimui būdingus judesius.

elipsiniai treniruokliaiDažnai nutinka, kad įsigijus treniruoklį, šis labai greitai tampa nebenaudojamas ir be reikalo užima vietą. Pagrindinė to priežastis yra tai, kad pasirenkamas netinkamas treniruoklis, kuris neatitinka lūkesčių ir reikalavimų. Blogiausia yra tai, kad reikalavimai labai dažnai atsiranda tiktai tuomet, kai treniruoklis jau stovi namuose. Norint, kad treniruoklis pilnai atitiktų reikalavimus galima arba pirkti patį moderniausią ir naujausią modelį, kuris turės visas funkcijas, tačiau ir kainuos gerokai daugiau arba galima skirti šiek tiek laiko pasiaiškinant, ko jums konkrečiai reikia.

Elipsinių treniruoklių nauda

Kaip ir buvo minėta anksčiau, pagrindinis elipsinio treniruoklio privalumas yra tai, kad tuo pačiu metu treniruojama ir viršutinė ir apatinė kūno dalys. Be to, elipsiniai treniruokliai suteikia galimybę treniruotis aerobiniu ir anaerobiniu pajėgumu. Kitaip tariant galėsite deginti nereikalingas kalorijas bei stiprinti raumenis ir tam nereikės specialių žinių ar sugebėjimų.

Elipsiniai treniruokliai treniruoja širdies ir kraujagyslių veiklą. Jų dėka tuo pačiu metu deginamos nereikalingos kalorijos bei treniruojamos kojos, rankos, krūtinė ir pečiai, todėl jums nereikės treniruoti atskirai kiekvienos kūno dalies ir taip sutaupysite laiko. Daugeliu atveju elipsiniai treniruokliai geriau treniruoja kojas nei bėgiojant, kadangi bėgant kietu paviršiumi stipriai apkraunami sąnariai ir nugara, o elipsinių treniruoklių pedalų atliekami elipsės formos judesiai padeda to išvengi.

Kitas elipsinių privalumas yra jų paprastas naudojimas ir norint jais naudotis visiškai nereikalingas joks pasirengimas ar instrukcijos. Elipsinių treniruoklių pedalai ir rankenos nurodo kokia amplitude reikia judėti, o valdymo panelė dažniausiai būna lengvai suprantama. Dažniausiai naudojama funkcija yra pasipriešinimo lygio nustatymas. Papildomai galima nusistatyti treniruotės laiką ar norimą sudeginti kalorijų kiekį bei daugelį kitų papildomų funkcijų.

Namuose turink ribotą plotą, galima paieškoti išardomo elipsinio treniruoklio, kurį galėsite išimti tiktai tada, kai norėsite treniruotis.

Elipsinių treniruoklių veikimo principas

Naudojantis elipsiniu treniruokliu reikia tiesiog atsistojus minti pedalus. Tuo pačiu metu rankomis reikia laikytis už lazdų ir atlikti slidinėjimui būdingus irklavimo judesius. Jeigu norite treniruoti tiktai kojas, tuomet galima laikytis už atskirų rankenų. Elipsinių treniruoklių pedalai gali judėti tiek į priekį, tiek ir atgal bei turi galimybę reguliuoti dydį pagal naudotojo koją.

Elipsinių treniruoklių tipai

Elipsiniai treniruokliai skirstomi pagal smagračio padėtį. Paprastai skirstoma į elipsinius treniruoklius su smagračiu gale, priekyje ir viduryje. Nuo smagračio padėties priklauso elipsinio treniruoklio naudojimo kokybė, lygumas ir garsas.

Elipsiniai treniruokliai su varikliu gale yra labiau inertiškesni ir suteikia patogų naudojimą. Elipsiniai treniruokliai su smagračiu priekyje suteikia daugiau judėjimo laisvės ir labiau tinkami aukštesniems ir pas ką didesnis žingsnis. Elipsiniai treniruokliai su smagračiu per vidurį paprastai yra mažesni ir tinkamesni tiems, kieno žingsnis yra trumpesnis.

Elipsinių treniruoklių funkcijos

Paprastai elipsiniai treniruokliai turi įvairiausių funkcijų ir programų. Praktiškai bet kuris modelis turi galimybę kontroliuoti greitį, laiką, atstumą ir sudegintas kalorijas. Modernesni elipsiniai treniruokliai suteikia galimybė optimizuoti treniruotes siekti konkretesnių tikslų. Kai kuriuose elipsiniuose treniruokliuose yra galimybė nustatyti įkalnės režimą, taip padidinant intensyvumą ir apkraunant papildomas raumenų grupes. Taip pat, jei treniruokliu naudosis daugiau nei vienas skirtingo ūgio asmuo, turėtų būti reguliuojamas žingsnio ilgis. Kuo daugiau papildomų funkcijų, tuo treniruoklis kainuos brangiau.

Išvados

Taigi elipsiniai treniruokliai yra puikus būdas namuose treniruoti viso kūno raumenis. Galėsite niekur neišeidami iš namų ir taupydami brangų laiką treniruoti jėgą, ištvermę bei deginti nereikalingas kalorijas ir taip atsikratyti nereikalingo svorio. Jeigu antsvoris nėra problema, tuomet pagerinsite širdies darbą ir tiesiog puikiai jausitės kiekvieną dieną. Tiktai rinkdamiesi nepamirškite, kad sutaupyti galima papildomų funkcijų bei programų sąskaita, tačiau jokiu būdu nebandykite sutaupyti kokybės sąskaita, nes galutinis rezultatas nebus toks, kokio siekėte ir norėjote.

Ilgalaikes paskolos padės sutaupyti pinigų.