Dviratį nudžiovė iš po nosies

parašė , 2017-03-16 12:34

Kameros saugumuiKone prieš metus stebejimo kameros užfiksavo vaizdelį, kaip vyras sėdasi ant svetimo dviračio prie Operos ir Baleto teatro bei juo nuvažiuoja. Tada buvo galima suklusti ir pagalvoti: kaip taip gali būti? Kaip čia staiga gimė toks dalykas, kad pavogti dviratį buvo taip lengva? Šiandien jau plinta įrašai, kur stebejimo kameros vaizduoja, kaip apšvarinamos praeivių kišenės. Išties, žvelgiant į stebėjimo kamerų įrašus, iškart kyla baisus nepasitikėjimas žmonėmis. Kita vertus, puiku, kad yra, kas filmuoja, ir kas vėliau tą medžiagą platina internete, siekiant atpažinti nusikaltėlius.

Įtariamasis neatrodė įtartinai

Juostoje, kurioje bus pavogtas dviratis, matome judrioje gatvėje, vidury baltos dienos, prie operos ir baleto teatro lūkuriuojantį žmogų. Jis sau vaikštinėja, dairosi. Žiūri, kas vyksta. Tai labai protingas dalykas – būti minioje ir daryti nusikaltimą. Ši taktika pasiteisina daugybėje didmiesčių, mat būtent dieną ir esi nematomas. Naktį, kai nėra aplink žmonių ir esi vienintelis judantis dvikojis padaras, iškart atkreipsi dėmesį bet kurio kito matančio. Taigi, šis jaunuolis su kapišonu neva kažką skaito iš telefono. Jis labai rizikavo, bet visgi jam pavyko. Tada, kai nustato, kad dar 10 sekundžių nebus prie jo žmonių, jis žengia prie dviračio.

Peiliukas iš kišeniaus

Tai trunka tik kelias sekundes. Filmavimo kameros tai užfiksavo realiu greičiu. Mes puikiai matome, kaip greitai viskas įvyksta. Staiga jis šoka prie dviračio, išsitraukia peiliuką, nupjauna spyną, sėdasi ant dviračio ir važiuoja. Kitiems praeiviams jis nekelia jokio įtarimo – tai tik vaikinas ant dviračio. Vienintelis pavojus būtų, jeigu čia praeitų tas žmogus, kieno dviratis prirakintas. Bet ir jis, pasukdamas iš už kampo, gal ne iškart suvoktų, jog tai jo dviratis ką tik pro nosį prašvilpė. Vaikinas dingsta iš kadro, už kelių sekundžių vėl ima eiti žmonės.

Ieško policija

Šis įrašas buvo paskelbtas dėl to, kad vaikino ieškojo policija. Tačiau kartu jis ir tapo pamoka daugybei žmonių. Jeigu dėti spyną – tai tokią, kokios tikrai nenupjautų. Ir kuo rečiau palikti dviratį vieną.

Rašyti komentarą

*


* Nukopijuokite šį slaptažodį:

* Įrašykite aukščiau pateiką slaptažodį:


Ilgalaikes paskolos padės sutaupyti pinigų.